Suyumuzu Koruyalım,

Suyumuza Sahip Çıkalım!..

Bugün her birimiz çalışıyor çabalıyor geleceğimizi hazırlıyoruz. Ancak geleceğimizi hazırlarken hayatımızın olmazsa olmazı olan su konusunda geleceğimize hazırlık yapmıyoruz. Yediklerimizde içtiklerimizde, temizliğimizde kısacası her şeyimizde bulunan su,hem geleceğimizde hem de bugünümüzde hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Gıdaların yetiştirilmesinden temizlenmesine vücutta sindirilmesinden atıkların temizlenmesine kadar her aşamada suya ihtiyacımız var. Bu denli yaşamsal bir önemi olan suyumuzu neden daha tasarruflu kullanmayalım?

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan susuzluk ile mücadele ederken bireysel olarak su tasarrufu yapmak yeterli olmamaktadır. Birçok işletmeninde bu konuda önlemler alması gerekmektedir. Gıda, giyim işletmeleri ve birçok sektör kendi alanında önlemler alırken temizlik alanında da işletmeler kendi bünyesinde önlemler almalılar. Bunun için uygun temizlik malzemesinin yanında su kullanımı da büyük önem taşımaktadır. Temizlik sırasında suyumuzu nelere kullanıp nelerden tasarruf edebileceğimiz konusunda her işletme çalışmalar yapmalıdır. Bu tasarrufta ise işletmelerin en büyük destekçisi susuz pisuvarlardır. Susuz pisuvar, zaten elimizde az miktarda bulunan suyumuzu neye kullanacağımız konusunda bize yol göstermektedir. Susuz pisuvarlar, su kullanımını gerektirmediği için işletmelere hem para anlamında tasarruf, hem de doğaya katkı anlamında tonlarca su tasarrufu sağlar. Bu sayede işletmelerin temizlik için ayırdığı bütçe daha etkili kullanılmış olur. Bu durum işletmelerin gider tablosuna da yansır. Giderlerinizde düşüş olduğu için, yapılan tasarrufla birlikte gelir tablosunda artış görülür bu da satın alma gücü ve iş gücünde artış sağlayarak kazanç olarak size geri döner.

Peki bu susuz pisuvarı kullanmamızın avantajı nedir derseniz. Öncelikle susuz pisuvar, sulu pisuvarlara göre daha az su tüketimi sağlayıp, hiç elektrik kullanımıda gerektirmediği için oldukça ekonomiktir. Su ve elektriği tüketmeyen susuz pisuvarlarçevre dostudur. Bakım ve onarım masraflarınız olmayacağı için maddi anlamda tasarruf ettirir.Su konusunda Yaptığınız tasarruf size satın almış olduğunuz susuz pisuvarınmaliyetini  kısa bir süre içersinde geri verecektir. Aynı zamanda hijyenik bir ortam sağlamasının yanı sıra kokusuzdur. Su ile çalışan pisuvarlara göre daha hijyenik olduğu kanıtlanmıştır. Bugün dünyada büyük işletmeler daha pozitif bir prestij sunmak için büyük emekler harcamaktadır. Bu prestijin oluşmasında tasarruf ve çevreci olmak birinci sıralarda yer almaktadır. Tasarruf ve çevreci olmak denilince akla ilk gelen su dur ve bu prestiji sağlamak ancak her işletmenin susuz pisuvar tercih etmesiyle mümkündür.

Mapro World Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2020