Tıkanıklık ve Gider Açma

Tuvalet, logar, yer gideri ve pisuvar giderleri gibi atık giderleri çok sık tıkanma sorunları ile karşılaşır. Giderler atıkların yanı sıra çöplerin katılması ile kapasitesinin üzerine çıkarak akışı gerçekleştiremez ve bu da giderlerde doluluğa ve tıkanıklığa sebep olur. Tıkanıklık açma işlemi ise tamamen yetkinlik ve uygun ekipmanlar ile uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü bu işlemler uzmanlar tarafından yapılmadığı taktirde giderlerde bulunan tıkanıklıklar daha kötü sonuçlara yol açabilir. Nedir bu kötü sonuçlar? Özellikle yanlış yapılmış uygulamar sonucunda giderlerniz açılamayacak şekilde tıkanabilir. bu durumda yapılması gereken ise giderlere ulaşmak için bütün gider hattının kırılması ve yeniden yapılmasıdır. Bu size ek maliyetin yanında, inşaat pisliği ve stres olarak yansır.

MaproWorld olarak biz giderleri uzman ekibimiz ve her gideri açabilecek özel ekipmanlarımız ile hizmet veriyoruz. MaproWorld giderlerinizi kameralı sistemler ile inceleyerek tıkanıklığın nedenini ve yerini bularak, giderlerinizi kırmadan ve dökmeden açar. bir gider hattında yer alan arızanın tespiti çok önemlidir. Çünkü bu tespit müdahale durumunuzu direk etkiler. Eğer giderlerinizde atıklardan kaynaklanan bir tıkanıklı söz konusu ise bu durum daha hafif çözümler gerektirebilir. Fakat giderlerinizde yer yer çökmeler meydana gelmiş ise bu daha zorlu bir süreç demektir. MaproWorld bu süreçlerin hepsinde gerekli ekipman ve deneyimli personeli ile size çözüm sunar. MaproWorld yaptığı işin garantisini de vermektedir. Hizmetlerimizdan yararlan müşterilerimizin giderlerinin normal kullanımlar ile tıkanmasına karşı 2 yıl garantisi bulunaktadır. Eğer bakımdan sonra iki yıl içinde bu müdahale gerekirse, MaproWorld garantisi kapsamında ücretsiz müdahale gerçekleştirilir.

Tuvalet gideri açma : Tuvaletlerimiz tıkanıklık konusunda sorun yaşanmasının en rahatsız edici olduğu bölgelerdir. Buralarda tıkanıklık genellikle atıkların akışını sağlayan su akışının sağlıklı olmaması veya çöplerin tuvaletlere atılması ile gerçekleşir. Bu durumlarda giderlerde bulunan sıkışma özel gider açma makinalarımız ve özel geliştirilen kimyasallar ile tarafımızda gerçekleştirilir.
Kanalizasyon gideri açma : Kanalizasyon giderleri genellikle binaların ana sisteme bağlandığı noktalarda bulunan, tuvalet giderlerinin birleştiği noktalardır. Bu sistemler genellikle dış atıklar tarafından tıkanır. Bunun yanı sıra sistemin içinde yer alan boruların çürümesi veya delinmesi de sistemi geçersiz kılabilir. Yer altından giden bu giderlerin tıkanması veya boruların çürümesi düzenli aralıklar ile kontrol edilmeli ve denetlenmelidir. Çünkü kanalizasyon sisteminde yer alan atık suyun yer altı sularına karışarak, bulunduğu bölgeyi de kirletmesi söz konusudur.
Yer gider  borusu açma : Boru tesisatlarının olduğu her alan tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Özellikle yer pis su giderleri ve benzeri yapılar genellikle atıklar nedeni ile tıkanır. Bu tıkanıklıklar atık suyun gitmesini engelleyerek, geri vurmasını sağlar. Giderlerde yer alan tıkanıklıkları engellemek için uzman ekiplerimiz giderlerinizi kameralı sistemler ile kontrol eder. Tıkanıklığın bulunduğu mesafe tespit edilir ve giderin tıkanıklığının nedenine göre tespit edilen özel ekipman ile giderleriniz açılır.
Pisuvar giderleri açma : Pisuvar giderlerinin tıkanmasının yegane nedeni atıklardır. Fakat bunun yanında idrarda bulunan üre ve ürik asitin sistem içinde zamanla kuruyup katılaşması da giderleri tıkayan en önemli nedenlerdendir. Pisuvar giderlerini açma işlemi ise uzman ekiplerimiz tarafından, yeterli ekipmanlar ile gerçekleştirilmektedir.

Mapro World Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2021