Petek Temizliği

Petek Temizliği : Kalorifer peteklerinin en temel sorunu olan homojen ısıtamama sorunun yegane nedeni peteklerinizin tıkanmasıdır. Bu duruma sebebiyet veren nedenler aşağıda listelenmiştir.

  • Paslanma, korozyon, çürüme
  • Kireçli suların etkisi
  • Basınç etkisi
  • Çeşitli cisimlerin petek içine kaçması
  • Malzeme kalitesinin düşük olması
  • Balçıklaşma

Bu sebeplerden ötürü tıkanan petekleriniz ısıyı iletemez. Sağlıklı bir şekilde ısıyı iletemedikleri için, sizde kombi derecenizi yükseltmek zorunda kalırsınız. Bu durumda hep cebinize hem de kombinize zararlıdır. Bundan dolayı her yıl peteklerinizin bakımı yaptırmak ve sağlıklı çalıştığından emin olmanız gerekmektedir.

Petek temizliği 2 farklı bölümde yapılır.

Petek iç temizliği : Burada katedilen peteklerimizin içinden suyun geçtiği dış ile bağlantısı olmayan iç kısmıdır. Bu kısım tıkanıklığın ana nedenini oluşturur. Bu kısmda yapılacak müdahale ile peteklerin açılması sağlanır. Uzman ekiplerimiz peteklerinizi kontrol ederken, ekipmanları sayesinde petek sisteminize girerek sisteme temizleyici kimyasalı eklerler. Bu kimyasal madde peteklerin yanı sıra kombinizide ayrıca temizlemektedir. Bu işlemler sonucunda bütün petekleriniz açılarak her noktasında aynı ısıyı sağlıklı bir şekilde iletmesi sağlanır.

Petek dış temizliği : Peteklerin dışarda kalan kısımlarının yanı sıra, üst tarafran bakılan ve petek duvarlarının arasında kalan kanallarında temizlenmesi işlemidir. Bu işlemler uzman ekiplerimiz tarafından en uygun temizlik ekipmanları ile gerçekleştirilir.

Mapro World Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2021